Guineea 2: 0 Camerun
capul Verde 26.03.2021 Camerun
capul Verde -: - Camerun
06.02.2021 22:28

Înfrângerea Guineei îl găzduiește pe Camerun pentru a termina pe locul trei la CHAN

Morlaye Sylla a marcat al treilea gol și Mamadouba Bangoura primul la Campionatul Națiunilor Africane (CHAN), Guineea a învins gazdele Camerunului cu 2-0 la Douala sâmbătă în playoff-ul de pe locul trei .... Mai mult ' 30.01.2021 23:28

Camerunul ajunge în semifinale pe fondul furiei din RD Congo din cauza testelor Covid

Gazde Camerun a ajuns în semifinalele Campionatului Națiunilor Africane pentru prima dată sâmbătă după o victorie cu 2-1 asupra unei echipe din Republica Democrată Congo furioasă de rezultatele testului Covid-19 ... Mai mult ' 24.01.2021 23:26

Mali, Camerun se califică ca jucător al Zimbabwei, după 149 de secunde

Mali și gazdele Camerunului au obținut locuri în sferturile de finală ale Campionatului Națiunilor Africane și un jucător din Zimbabwe a fost înlocuit cu 149 de secunde în prima repriză, deoarece grupa A s-a încheiat duminică .... Mai mult ' Stephen Tataw (WC 1990)31.07.2020 21:10

A murit căpitanul Cupei Mondiale din 1990, Camerun, Tataw, la 57 de ani

Stephen Tataw, omul care a condus Camerunul într-un loc de referință în sferturile de finală ale Cupei Mondiale din 1990, a murit vineri după o boală, a anunțat federația de fotbal a țării Fecafoot .... Mai mult ' 20.09.2019 20:10

Portughezul Toni Conceicao a fost numit antrenor al Camerunului

Fostul internațional portughez Toni Conceicao a fost numit noul antrenor al echipei naționale a Camerunului, a anunțat vineri ministrul sporturilor Narcisse Mouelle Kombi .... Mai mult ' 07.09.2019 13:41

29.06.2019 21:33

Tâmplăria din lemn dăunează Ghana, în timp ce seceta golului lovește Cupa Națiunilor