Empoli FC »Istoricul managerului

Empoli FC »Istoricul managerului



Perioadă Administrator Țară născut
19.08.2020 - 30.06.2022 Alessio Dionisi Italia 04/01/1980
26.01.2020 - 08.11.2020 Pasquale Marino Italia 13.07.1962
14.11.2019 - 25.01.2020 Roberto Muzzi Italia 21.09.1971
18.06.2019 - 12.11.2019 Cristian Bucchi Italia 30/05/1977
13.03.2019 - 30.06.2019 Aurelio Andreazzoli Italia 11/05/1953
06.11.2018 - 13.03.2019 Giuseppe Iachini Italia 05/07/1964
18.12.2017 - 11.05.2018 Aurelio Andreazzoli Italia 11/05/1953
01/07/2017 - 17/12/2017 Vincenzo Vivarini Italia 01/02/1966
01/07/2016 - 30/06/2017 Giovanni Martusciello Italia 19.08.1971
10.06.2015 - 30.06.2016 Marco Giampaolo Italia 08/02/1967
25.06.2012 - 04.06.2015 Maurizio Sarri Italia 01/10/1959
02/12/2012 - 30/06/2012 Alfredo Aglietti Italia 16.09.1970
21.11.2011 - 02.12.2012 Guido Carboni Italia 27.01.1963
10/03/2011 - 20/11/2011 Giuseppe Pillon Italia 02/08/1956
06/06/2010 - 10/02/2011 Alfredo Aglietti Italia 16.09.1970
01.07.2009 - 30.06.2010 Salvatore Campilongo Italia 01.01.1961
01.07.2008 - 30.06.2009 Silvio Baldini Italia 09/11/1958
31.03.2008 - 30.06.2008 Luigi Cagni Italia 14.06.1950
27.11.2007 - 30.03.2008 Alberto Malesani Italia 06/05/1954
21.01.2006 - 26.11.2007 Luigi Cagni Italia 14.06.1950
01/07/2004 - 19/01/2006 Mario Somma Italia 17.09.1963
20/10/2003 - 30/06/2004 Attilio Perotti Italia 03/03/1946
01/07/2003 - 30/06/2004 Daniele Baldini Italia 21.02.1964
01.01.1999 - 30.06.2003 Silvio Baldini Italia 09/11/1958
01.07.1999 - 30.11.1999 Elio Gustinetti Italia 29.03.1955
01.02.1999 - 30.06.1999 Corrado Orrico Italia 16.04.1940
01/07/1998 - 14/02/1999 Mauro Sandreani Italia 26.09.1954
03/07/1995 - 30/06/1995 Walter Nicoletti Italia 11/04/1952
01/07/1993 - 30/06/1998 Luciano Spalletti Italia 03/07/1959
01/01/1992 - 30/06/1993 Walter Nicoletti Italia 11/04/1952
01/01/1991 - 30/06/1992 Francesco Guidolin Italia 10/03/1955
14.01.1991 - 30.06.1991 Giampiero Vitali Italia 08/01/1940
01.07.1989 - 30.06.1991 Vincenzo Montefusco Italia 26.04.1945
01/07/1988 - 30/06/1990 Ferdinando Donati Italia 07/06/1949
01/07/1988 - 31/05/1989 Luigi Simoni Italia 22.01.1939
01.07.1985 - 30.06.1988 Gaetano Salvemini Italia 15.01.1942
01.07.1983 - 30.06.1985 Vincenzo Guerini Italia 30.10.1953
01/07/1982 - 30/06/1983 Giampiero Vitali Italia 08/01/1940
01/07/1978 - 30/06/1981 Gaetano Salvemini Italia 15.01.1942
01/07/1977 - 30/06/1978 Giampiero Vitali Italia 08/01/1940
01/07/1976 - 30/06/1977 Bruno giorgi Italia 20.11.1940
01/07/1972 - 30/06/1974 Maurizio Bruno Italia 21.09.1933