Werder Bremen

Werder Bremen, echipa din Germania

Mersad Selimbegovic01.03.2021 19:39

Sferturile de finală ale Cupei Germaniei amânate după ce echipa a fost pusă în carantină

Sfertul de finală al Cupei Germaniei dintre Jahn Regensburg și Werder Bremen, programat marți, a fost amânat după ce clubul de rangul doi a fost pus în carantină în urma unui focar de coronavirus, a anunțat luni asociația de fotbal germană (DFB) ... Mai mult ' 13.02.2021 20:46

Haaland salvează roșurile lui Dortmund

O egalare târzie a lui Erling Braut Haaland a scutit sâmbătoarele lui Borussia Dortmund, întrucât au fost ținute la egalitate cu 2-2 acasă de rivalii Bundesliga Hoffenheim .... Mai mult ' 07.02.2021 22:26

Leipzig se confruntă cu Wolfsburg în formă în sferturile Cupei

RB Leipzig se va confrunta cu Wolfsburg în sferturile de finală ale Cupei Germaniei după remiza de duminică, în timp ce Borussia Moenchengladbach îl va întâlni pe Borussia Dortmund în cealaltă egalitate din toată Bundesliga .... Mai mult ' 24.01.2021 13:58

Hertha Berlin i-a demis atât pe antrenorul Labbadia, cât și pe directorul general Preetz

Luptele din Bundesliga, Hertha Berlin, i-au demis duminică atât pe antrenorul Bruno Labbadia, cât și pe managerul general Michael Preetz, în urma unei lovituri de 4-1 pe teren propriu de Werder Bremen .... Mai mult ' 02.01.2021 23:20

Olmo îl concedieză pe RB Leipzig în fruntea Bundesliga înaintea Bayern München

RB Leipzig l-a destituit sâmbătă pe Bayern München în fruntea clasamentului Bundesliga, golul din a doua jumătate a lui Dani Olmo fiind suficient pentru a sigila o victorie cu 1-0 la Stuttgart .... Mai mult ' 14.12.2020 03:30

Dortmund iese în retragere după revocarea lui Favre

12.12.2020 17:38

Leipzig în fruntea Bundesliga, în timp ce Dortmund se prăbușește la o înfrângere grea acasă

06.12.2020 17:59

Wamangituka „lipsit de respect” concedieză Stuttgart pe lângă Bremen

21.11.2020 23:11

Haaland înscrie patru în timp ce Dortmund a redus avantajul Bayern

20.11.2020 03:10

Teste uriașe pentru Real, Barca, un moment important pentru Flick - ce să urmărești în Europa în acest weekend

20.11.2020 03:05

Flick caută înlocuirea lui Kimmich pentru Bayern jumătate de secol

22.10.2020 13:43

Werder anulează antrenamentul după ce jucătorul a dat rezultate pozitive la coronavirus

05.10.2020 18:10

Bremen îl revinde pe fostul mijlocaș al lui Everton Klaassen înapoi la Ajax

Slideshow de Werder Bremen
Bundesliga 19. Rotund 30.01.2021 H FC Schalke 04 FC Schalke 04 1: 1 (0: 1)
DFB-Pokal Optimi 02/02/2021 H SpVgg Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 2: 0 (1: 0)
Bundesliga 21. Rotund 13.02.2021 H Sc freiburg Sc freiburg 0: 0 (0: 0)
Bundesliga 22. Rundă 21.02.2021 LA 1899 Hoffenheim 1899 Hoffenheim 0: 4 (0: 2)
Bundesliga 23. Rundă 26.02.2021 H Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 2: 1 (0: 1)